Archief

2023

25 februari
Amsterdam, concertgebouw
Groot Omroepkoor o.l.v. Eric Whitacre
Whitacre – The Sacred Veil

18 februari
Rotterdam – Goede Herderkerk
Soloconcert rondom Max Reger met Iddo van der Giessen (orgel)

10 februari
Voorschoten
Solist bij Exultate Deo o.l.v. Leo den Broeder
Concert met scandinavische muziek

27, 28, 31 januari, 1, 2, 3, 4, & 5 februari
Leeuwarden, Amsterdam Muziekgebouw, Arnhem, Utrecht, Zwolle, Den Haag, Haarlem, Enschede
Nederlands Kamerkoor o.l.v. Peter Dijkstra
Shchedrin – De Verzegelde Engel

15, 16 & 17 januari
Keulen – Philharmonie
Chorwerk Ruhr & Guerzenich Orchester Köln o.l.v. François-Xavier Roth
Schumann – Die Peri und das Paradies

2022

16 & 18 december
Rotterdam – De doelen
Laurens collegium & Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Jan Willem de Vriend
Haydn – Die Schöpfung

12, 13, 14, 17, 19, 20, 21 & 22 december
Utrecht, Rotterdam, Eindhoven, Leiden, Amsterdam, Lochem, Arnhem, Den Haag
Nederlands Kamerkoor & Les Talents Lyriques o.l.v. Christophe Rousset
Bach – Weihnachtsoratorium

23, 24 & 25 november
Amsterdam – Concertgebouw
Nederlands Kamerkoor & Concertgebouworkest o.l.v. Klaus Mäkelä
Mozart – Requiem

11, 12, 13, 15, 17, 18, 20, 28, 30 november, 1, 2 & 3 december
Hengelo, Oss, Amsterdam (Carré), Alkmaar, Haarlem, Arnhem, Kerkrade, Groningen, Den Haag, Tilburg, Breda, Utrecht
Nederlands Kamerkoor o.l.v. Peter Dijkstra, fuse – visuals
“Van Gogh in me” – an immersive journey through the times of Van Gogh and Klimt

6 november
Lochem
Cappella Amsterdam o.l.v. Daniël Reuss
Pärt – Kanon Pokajanen

21, 22 & 23 oktober
Nijmegen – De Vereeniging, Amsterdam – Waalse kerk, Utrecht -Pieterskerk
Nederlands Kamerkoor o.l.v. Peter Dijkstra
Bach & Pärt

14 & 15 oktober
Den Haag, Amare
Groot Omroepkoor & Residentie Orkest o.l.v. Jun Märkl
Poulenc – Gloria

7 & 9 oktober
Utrecht – TivoliVredenburg, Amsterdam – Concertgebouw
Groot Omroepkoor o.l.v. Benjamin Goodson
Poulenc – Figure Humaine, Sztojanov – Studies on spheres, (divine) bodies and music: Essence – an ode to music makers

21, 22, 24 & 28 september
Breda, Alkmaar, Groningen, Den Bosch
Consensus Vocalis & Nicole Beutler Projects
“GINKGO OR: 56 MILLION YEARS AGO THERE WERE PALM TREES ON THE NORTH POLE”

15, 16 & 19 september
Stuttgart, Freiburg
Chorwerk Ruhr & SWR Symphonieorchester o.l.v. Jean-Christophe Spinosi
Beethoven, 9e symphonie

9 & 11 september
Utrecht, Geertekerk – Amsterdam, Waalsekerk
Ribattuta Musica o.l.v. Andreas Küppers
“Händel in Rome” – Dixit Dominus

26, 27 & 28 augustus
Gladbeck, Machinenhalle Zeche Zweckel
Chorwerk Ruhr & Bochumer Symphoniker o.l.v. Florian Helgath
Strawinksy, Boulanger, Poulenc

28 & 31 juli
Koblenz, Stuttgart
SWR Vokalensemble o.l.v. Yuval Weinberg
Vivier, Reger, Lachenmann, Martin

16 juli
Wonderfeel, ‘s-Graveland
Cappella Amsterdam & Marjolein Heemstra o.l.v. Endrik Üksvärav

8 & 9 juli
Amsterdam, Julidans Stadschouwburg
Consensus Vocalis & Nicole Beutler Projects
“GINKGO OR: 56 MILLION YEARS AGO THERE WERE PALM TREES ON THE NORTH POLE”

18 & 19 juni
Hamburg, Elbphilharmonie
Dubbelkwartet
“Tag der öffenen Tür”

16 & 17 juni
Hamburg, Rolf-Liebermann-Studio
NDR Vokalensemble & NDR Big Band o.l.v. Geir Lysne
“Far reaching dreams of immortal sounds”- compositions from Percy Pursglove

4 juni
Amsterdam, Concertgebouw
Groot Omroepkoor & Radio Philharmonisch Orkest o.l.v. Kent Nagano
Abrahamsen – The Snow Queen

25 & 26 mei
Rotterdam, O. festival
Consensus Vocalis & Nicole Beutler Projects
“GINKGO OR: 56 MILLION YEARS AGO THERE WERE PALM TREES ON THE NORTH POLE”

21 mei
Amsterdam, Concertgebouw
Groot Omroepkoor & Radio Philharmonisch orkest o.l.v. Michele Mariotti
Rossini – Stabat mater

17 mei
Waalwijk, St. Jan
Geerten van de Wetering (orgel)
Andriessen – Miroir de peine

14 mei
Göttingen, Händel Festspiele
NDR Vokalensemble & Concerto Köln o.l.v. Václav Luks
Händel – Belshazzar

28 april
Utrecht, TivoliVredenburg
Groot Omroepkoor & Sven Ratzke o.l.v. Benjamin Goodson
“In the living room” o.a. Schuber, David Bowie, Duke Ellington, Brahms, Harry Bannink, Ligeti, Ravel

14, 15 & 16 april
Leiden, Den Haag
Nederlands Kamerkoor & Residentie Orkest o.l.v. Peter Dijkstra
Bach, Matthäus Passion

13 april
Utrecht, Geertekerk
Camerata Delft o.l.v. Annemiek van der Niet
Bach, Johannes Passion (solo)

10 april
Amsterdam, Thomaskerk
Harmen Trimp (orgel)
Palmpasendienst

8 & 10 april
Amsterdam, Concertgebouw
Laurens Collegium & Koninklijk Concertgebouworkest o.l.v. Andrew Manze
Bach, Johannes Passion

19 maart – 10 april
Haarlem, Groningen, Alkmaar, Arnhem, Utrecht, Kerkrade, Den Haag, Breda, Amsterdam (Carré)
Nederlands Kamerkoor o.l.v. Peter Dijkstra
“Tranen van Petrus” Lagrime di Pietro – Lassus, Nonsense madrigals – Ligeti

12 maart
Utrecht, TivoliVredenburg
Groot Omroepkoor o.l.v. Benjamin Goodson
Schnittke – “12 Boetepsalmen”

4 – 20 maart
Stuttgart, Tübingen, Bochum, Darmstadt, Wuppertal, Duisburg, Essen, Weiden in der Oberpfalz, Blaibach
Chorwerk Ruhr o.l.v. Florian Helgath
Bruckner, Reger

19 februari
Utrecht, TivoliVredenburg
Groot Omroepkoor o.l.v. Benjamin Goodson
“Ode aan de zon” Whitacre, Boulanger, Panufnik, Howells, Debussy, Macmillan

februari
CD-opname Nederlands Kamerkoor o.l.v. Peter Dijkstra
“Van Gogh in me” – G. Mahler, A. Mahler, Debussy, Schoenberg

 

19 – 22 januari
Enschede, Leeuwarden, Utrecht, Amsterdam
Nederlands Kamerkoor o.l.v. Paul van Nevel
DoReMiFaSol – o.a. Di Lasso, Palestrina, Desprez, Felis, Soriano

14, 15 januari
Den Haag, Amare
Cappella Amsterdam, Residentie Orkest o.l.v. Richard Egarr
Mozart, Requiem

 

2022

16 & 18 december
Rotterdam – De doelen
Laurens collegium & Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Jan Willem de Vriend
Haydn – Die Schöpfung

12, 13, 14, 17, 19, 20, 21 & 22 december
Utrecht, Rotterdam, Eindhoven, Leiden, Amsterdam, Lochem, Arnhem, Den Haag
Nederlands Kamerkoor & Les Talents Lyriques o.l.v. Christophe Rousset
Bach – Weihnachtsoratorium

23, 24 & 25 november
Amsterdam – Concertgebouw
Nederlands Kamerkoor & Concertgebouworkest o.l.v. Klaus Mäkelä
Mozart – Requiem

11, 12, 13, 15, 17, 18, 20, 28, 30 november, 1, 2 & 3 december
Hengelo, Oss, Amsterdam (Carré), Alkmaar, Haarlem, Arnhem, Kerkrade, Groningen, Den Haag, Tilburg, Breda, Utrecht
Nederlands Kamerkoor o.l.v. Peter Dijkstra, fuse – visuals
“Van Gogh in me” – an immersive journey through the times of Van Gogh and Klimt

6 november
Lochem
Cappella Amsterdam o.l.v. Daniël Reuss
Pärt – Kanon Pokajanen

21, 22 & 23 oktober
Nijmegen – De Vereeniging, Amsterdam – Waalse kerk, Utrecht -Pieterskerk
Nederlands Kamerkoor o.l.v. Peter Dijkstra
Bach & Pärt

14 & 15 oktober
Den Haag, Amare
Groot Omroepkoor & Residentie Orkest o.l.v. Jun Märkl
Poulenc – Gloria

7 & 9 oktober
Utrecht – TivoliVredenburg, Amsterdam – Concertgebouw
Groot Omroepkoor o.l.v. Benjamin Goodson
Poulenc – Figure Humaine, Sztojanov – Studies on spheres, (divine) bodies and music: Essence – an ode to music makers

21, 22, 24 & 28 september
Breda, Alkmaar, Groningen, Den Bosch
Consensus Vocalis & Nicole Beutler Projects
“GINKGO OR: 56 MILLION YEARS AGO THERE WERE PALM TREES ON THE NORTH POLE”

15, 16 & 19 september
Stuttgart, Freiburg
Chorwerk Ruhr & SWR Symphonieorchester o.l.v. Jean-Christophe Spinosi
Beethoven, 9e symphonie

9 & 11 september
Utrecht, Geertekerk – Amsterdam, Waalsekerk
Ribattuta Musica o.l.v. Andreas Küppers
“Händel in Rome” – Dixit Dominus

26, 27 & 28 augustus
Gladbeck, Machinenhalle Zeche Zweckel
Chorwerk Ruhr & Bochumer Symphoniker o.l.v. Florian Helgath
Strawinksy, Boulanger, Poulenc

28 & 31 juli
Koblenz, Stuttgart
SWR Vokalensemble o.l.v. Yuval Weinberg
Vivier, Reger, Lachenmann, Martin

16 juli
Wonderfeel, ‘s-Graveland
Cappella Amsterdam & Marjolein Heemstra o.l.v. Endrik Üksvärav

8 & 9 juli
Amsterdam, Julidans Stadschouwburg
Consensus Vocalis & Nicole Beutler Projects
“GINKGO OR: 56 MILLION YEARS AGO THERE WERE PALM TREES ON THE NORTH POLE”

18 & 19 juni
Hamburg, Elbphilharmonie
Dubbelkwartet
“Tag der öffenen Tür”

16 & 17 juni
Hamburg, Rolf-Liebermann-Studio
NDR Vokalensemble & NDR Big Band o.l.v. Geir Lysne
“Far reaching dreams of immortal sounds”- compositions from Percy Pursglove

4 juni
Amsterdam, Concertgebouw
Groot Omroepkoor & Radio Philharmonisch Orkest o.l.v. Kent Nagano
Abrahamsen – The Snow Queen

 

2021

10 – 23 december Weikersheim (DE), Utrecht, Groningen, Amsterdam, Arnhem, Eindhoven, Leiden, Keulen, Lochem, Den Haag, Freiburg (DE) Nederlands Kamerkoor, Freiburger Barockorchester o.l.v. Peter Dijkstra Bach, Weihnachtsoratorium cantate 1 – 6

6 november
Amsterdam, Concertgebouw
Groot Omroepkoor, Radio Philharmonisch Orkest o.l.v. Anthony Hermus
Zaterdagmatinee, Wereldpremière Wagemans  ‘Carnival of shades’

26 oktober – 5 november
Amsterdam, Nijmegen, Haarlem, Alkmaar, Den Haag, Den Bosch
Cappella Amsterdam o.l.v. Leonard Evers
AL Bahr – Mare Nostrum

16 oktober
Rotterdam, Laurenskerk
Laurens Collegium o.l.v. Wiecher Mandemaker
Sweelinck

21 september
Venetië, Biënnale
SWR Vokalensemle o.l.v. Yuval Weinberg
Aperghis, Wölfli-Kantata

9, 10, 11 september
Bochum, Jahrhunderthalle
Chorwerk Ruhr & Concerto Köln o.l.v. Florian Helgath
Mendelssohn, Elias

18, 25 juli 2021
Haarlem, Grote, of Sint Bavokerk
Laurens Collegium o.l.v. Wiecher Mandemaker
Programma in het kader van de Koorbiënnale Haarlem

juni
Leipzig
Nederlands Kamerkoor & Concerto Köln
Bach, Johannes Passion

13, 20 mei
Hengelo, Kampen
Consensus Vocalis o.l.v. Beni Csillag
Bach, motetten

29 maart
Concertgebouw, Amsterdam
Cappella Amsterdam, Nederlands Kamerorkest
Bach, Johannes Passion (streaming)

21 maart
Thomaskerk, Amsterdam
Harmen Trimp (orgel) en ensemble
Telemann, cantate voor zondag leatare ‘Du bist verflucht’

17 maart
Kloosterkerk, Den Haag
Geerten van de Wetering (orgel)
Andriessen ‘Miroir de Peine’

11 maart
Laurenskerk, Rotterdam
Laurens Collegium Rotterdam o.l.v. Wiecher Mandemaker
Demantius ‘Passion nach dem Evangelisten Johannes’, Mandemaker ‘Dictatuur’
(wereldpremière). Opname in het kader van de Tweede Kamerverkiezingen.

2020

29, 30, 31 oktober, 1 & 4 november
Kunstlinie Almere, TivoliVredenburg Utrecht, De Spiegel Zwolle
Nederlands Kamerkoor & Marijn Rademaker (dans) o.l.v. Peter Dijkstra
Tranen van Petrus, Orlando di Lasso

9 september
Rotterdam, Open Hof, 11u
Marktconcert, solo met Willem Blonk (orgel, piano)
Mozart, “Exultate Jubilate”, Beethoven “Hoffnung”op. 94

18 augustus
Brielle, Sint Catharijnekerk, 20.15u
Solo met Geerten van de Wetering (orgel)
“Three Songs”, Geerten van de Wetering

25, 26, 27 & 28 juni
Stuttgart, Mannheim, Freiburg
SWR Vokalensemble & SWR Sinfonieorchester  o.l.v. Eliahu Inbal
Messiaen, Mendelssohn (& Skrjabin, Le poème de l’extase)

7 & 8 juni
Amsterdam, Holland Festival (Muziekgebouw aan ’t IJ)
Cappella Amsterdam & Orkest van de 18e Eeuw o.l.v. Daniël Reuss
Louis Andriessen, De Mei, opgedragen aan Frans Brüggen

30 mei
Amsterdam, Concertgebouw
Nederlands Kamerkoor, New European Ensemble & Anne Sofie von Otter o.l.v. Christian Karlsen
La Passion de Simone, Saariaho

1, 2, 3 & 8 mei
Nijmegen, Enschede, Amsterdam, Utrecht
Cappella Amsterdam o.l.v. Daniël Reuss
Figure Humaine, Poulenc

24 & 25 april
Rotterdam (Laurenskerk), Amsterdam (Orgelpark)
Laurens Collegium Rotterdam o.l.v. Wiecher Mandemaker
Ligeti, Brahms, Reger, Whitacre, Tavener, Pärt, Messiaen

30, 31 maart, 1, 3, 4, 5, 6, 8 & 9 april
Zwolle, ‘s-Hertogenbosch, Parijs, Antwerpen, Amsterdam (Muziekgebouw aan ’t IJ), Arnhem, Rotterdam, Utrecht
Cappella Amsterdam & Orkest van de 18e Eeuw o.l.v. Daniël Reuss
Bach, Matthäus Passion

14, 15, 16 februari, 1, 4, 5, 7 maart
Kampen, Middelburg, Amsterdam (Orgelpark), Den Haag, Amsterdam (Muziekgebouw aan ’t IJ), Arnhem, Alkmaar
Cappella Amsterdam o.l.v. Daniël Reuss
Lang, Fauré, Saint-Saëns, Stravinsky

9 februari
Podium Witteman (tv-uitzending)
Cappella Amsterdam o.l.v. Daniël Reuss
Fauré, Cantique de Jean Racine

26, 31 januari, 1 & 5 februari
Brussel, Nantes, Lausanne
Cappella Amsterdam & Orkest van de 18e Eeuw o.l.v. Daniël Reuss
Beethoven, Missa Solemnis

16 januari

Amsterdam, Muziekgebouw aan ’t IJ
Nederlands Kamerkoor & Asko|Schönberg o.l.v. Peter Rundel
Voronov, Touch the cloud

2019

25 december
Amsterdam, Concertgebouw
Groot Omroepkoor & Koninklijk concertgebouworkest o.l.v. Franz Welser-Möst
Beethoven, 9e symphonie

17, 18, 20, 21 & 22 december
Lochem, Amsterdam, Leeuwarden, Leiden, Utrecht
Nederlands Kamerkoor & Akademie für alte Musik Berlin o.l.v. Peter Dijkstra
Bach, Weihnachtsoratorium

27 november
Hamburg, Hauptkirche St. Jacobi
NDR-Chor o.l.v. Klaas Stok
Tallis, Holst, Howels, Messiaen, Poulenc (Figure Humaine)

1 & 14 november
Essen, Philharmonie & Hamburg, Laeiszhalle
Chorwerk Ruhr & Concerto Köln o.l.v. Ivor Bolton
Händel, Ode for St. Cecilia’s day & Alexander’s Feast

20 oktober
Hamburg, Elbphilharmonie
NDR-Chor & blazers o.l.v. Klaas Stok
Jackson, Bach, Stravinsky, Bruckner

6 oktober
Abdijkerk Loosduinen, Den Haag
Consortium Vocale o.l.v. Stephen Kavelaar
Brahms, Requiem

24 september tm 2 oktober
Stuttgart
SWR Vokalensemble o.l.v. Marcus Creed
cd-opname, Baltikum

21 & 22 september
Arnhem, Musis Sacrum
Consensus Vocalis & Gelders Orkest o.l.v. Bas Wiegers
Britten, War Requiem

14 september
Rotterdam, De Doelen
Laurens Collegium & Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Valery Gergiev
Berlioz, La damnation de Faust

24 juli
Salzburger Festspiele
SWR Vokalensemble & SWR Sinfonieorchester o.l.v. Peter Rundel
Nono, Il canto sospeso

7, 13, 14, 21 juli
Rottenburg, Stuttgart, Obermedlingen, Maria Laach
SWR Vokalensemble o.l.v. Marcus Creed
Balticum

15 juni
Rotterdam, Het Nieuwe Instituut
James Oesie (contrabas), Mona Lisa’s (kreatives Künstlerkollektiv)
Aperghis, Berio, Goebaidoelina

2, 6, 10 juni
Amsterdam (Westergasfabriek, Gashouder)
Cappella Amsterdam (DNO & Holland Festival)
Stockhausen, Aus Licht

8 juni
Egmond aan den Hoef, Kunstfestival
frans programma met Paul Pleijsier (gitaar)

20, 23, 25, 27, 29 mei
Parijs (Philharmonie), Amsterdam, (Concertgebouw), Dortmund, (Konzerthaus), Dresden (Kulturpalast), Hamburg (Elbphilharmonie)
Cappella Amsterdam & Ensemble Ludwig o.l.v. Barbara Hannigan
Stravinsky, The Rake’s Progress

16, 17 mei
Rotterdam (De Doelen), Amsterdam (Muziekgebouw aan ’t IJ)
Cappella Amsterdam o.l.v. Daniël Reuss
Rachmaninov, Vespers

26 april
Naaldwijk, Oude Kerk, 20u
WCOV Excelsior o.l.v. Leo den Broeder
Hidas, Requiem (solo)

7, 8, 9, 13, 16, 17, 18, 19 april
Groningen, Arnhem, Kampen, Pamplona, Utrecht, Rotterdam, Amsterdam, Eisenach
Cappella Amsterdam & Orkest van de 18e Eeuw o.l.v. Daniël Reuss
Bach, Johannes Passion

2018

14, 15, 16 december
Amsterdam (Nicolaasbasisliek), Utrecht (TivoliVredenburg), Amsterdam (Muziekgebouw aan ’t IJ)
Nieuw Nederlands Vocaal Ensemble & Nieuwe Philharmonie Utrecht o.l.v. Johannes Leertouwer
Händel, Messiah

11, 12, 17, 19 december
Porto, Madrid, Malaga, Tenerife
Cappella Amsterdam & Orkest van de 18e Eeuw o.l.v. Daniël Reuss
Händel, Messiah

12, 13, 14, 15, 17, 18, 19 & 20 oktober
Zaandam, Den Haag, Amsterdam, Utrecht, Rotterdam, Perugia, Bologna, Rome
Cappella Amsterdam & Orkest van de 18e Eeuw o.l.v. Marcus Creed
Haydn, Die Jahreszeiten

27, 29, 30 september, 4, 5, 6, oktober, 4 november
Tongerlo, Amsterdam (Muziekgebouw aan ’t IJ), Vlissingen, Tilburg, Utrecht, Leiden, Lochem
Cappella Amsterdam o.l.v. Daniël Deuss
‘Again and again’, programma rondom Josquin de Prez en David Lang

19, 20, 21, 23, 24, 25 mei
Zaandam, Utrecht, Heerlen, Rotterdam, Amsterdam, Tilburg
Cappella Amsterdam & Orkest van de 18e Eeuw o.l.v. Daniël Reuss
Brahms, Ein Deutsches Requiem

13, 15 & 20 april
Amsterdam (Muziekgebouw aan ’t IJ), Den Haag (Zuiderstrandtheater), Utrecht (TivoliVredenburg)
Cappella Amsterdam & Holland Baroque
Händel, Dixit Dominus

13, 15, 18, 20, 23 & 26 maart
Het Muziektheater, Amsterdam
Cappella Amsterdam & De Nationale Opera
Henze, Das Floss der Medusa

2017

22 december
Santiago, Auditorio de Galicia
Cappella Amsterdam & Real Filharmonía de Galicia o.l.v. Daniël Reuss
Händel, Messiah

14, 15 & 16 december
Hamburg (St. Nikolai), Winsen & Berlijn (Gedächtniskirche)
NDR Chor o.l.v. Stephen Layton
Kerstconcerten

26 november
Frankfurt, Hessischer Rundfunk Sendesaal
SWR Vokalensemble & SWR Symphonieorchester o.l.v. Peter Rundel
werken van Schütz & Nono

19 november
Rotterdam, Open Hof
ad hoc ensemble o.l.v. Willem Blonk
presentatieconcert cd met nieuwe kerkmuziek van Willem Blonk
Aanvang: 19u

12 november
Schiedam (Grote- of Sint Janskerk)
Cantatedienst o.l.v. Arjen Leistra
BWV 140, ‘Wachet auf, ruft uns die Stimme’ (solo)
Aanvang: 10u

2, 5 & 11 november
Amsterdam (Muziekgebouw aan ’t IJ), Lochem & Kampen
Cappella Amsterdam o.l.v. Daniël Reuss
Schnittke’s Stichi Pokajanije (Boetepsalmen)

29 oktober
Rotterdam, Open Hof
Open Hofcantorij o.l.v. Willem Blonk
Bachconcert ter gelegenheid van 500 jaar Reformatie, solist in diverse werken van Bach, Buxtehude, Schütz en Praetorius (solo)
Aanvang: 19u

28 & 30 oktober
Naarden (Grote Kerk) & Delft (Oude Kerk)
Bachkoor Holland o.l.v. Gijs Leenaars
Reformatieconcert, werken van Schütz, Praetorius & J.S. Bach
Aanvang: 20.15u

22, 23 & 24 september
Hamburg (St. Nikolai), Usedom, Stralsund (St. Nikolai)
NDR Chor o.l.v. Philipp Ahmann
‘Danske Klange’, werken van Nørgård, Mendelssohn, Sørensen, Gade & Nielsen

11 september
Berlijn, Philharmonie
SWR Vokalensemble & SWR Symphonieorchester o.l.v. Peter Rundel
werken van Schütz & Nono

20 & 22 juli
Koblenz & Schwäbisch Gmünd
SWR Vokalensemble & SWR Symphonieorchester o.l.v. Risto Joost
Messiaen, Mozart & Haas
Aanvang: 20u

8 juli
Freiburg, Konzerthaus
SWR Vokalensemble & SWR Symphonieorchester o.l.v. Peter Rundel
werken van Schütz & Nono

20 juni
Hamburg, Elbphilharmonie
NDR Chor, Konzerthausorchester Berlin o.l.v. Iván Fisher
o.a. Bartók – De wonderbaarlijke mandarijn

15 & 16 juni
Hannover, Grosser Sendesaal
NDR Chor, NDR Radiophilharmonie o.l.v. Andrew Manze
Mendelssohn, Symphonie nr. 2, ‘Lobgesang’

11 juni
Haarlem, Grote of Sint Bavokerk
Orgelconcert met Jan Spijker op het koororgel
o.a. Schütz, Händel

5 juni
Velp, Grote Kerk
ZOOM! Ruysdael Quartet e.a.
Holst, The Planets
Aanvang: 15.45u

3 juni
Rotterdam, Laurenskerk
Laurens Collegium Rotterdam o.l.v. Wiecher Mandemaker
‘The Tempest’:werken van Elgar, Sumsion, Martin, Vaughan Williams, Mäntijärvi & Arlen

25 mei
Zutphen, Walburgiskerk & Hengelo, Kristalkerk
Consensus Vocalis & Parnassus Ensemble o.l.v. Klaas Stok
Bach, Cantate BWV 140 ‘Wachet auf, ruft uns die Stimme’ & motet ‘Ich lasse dich nicht’, solo
Aanvang: 16u & 20u

30 april
Stuttgart, Liederhalle
SWR Vokalensemble o.l.v. Christian Meister
John Hoybye (*1939) – Die kleine Meerjungfrau

4, 5, 7, 8, 10, 11, 12, 13 april
Zaandam, Essen, Rotterdam, Gdansk, Parijs, Lyon, Utrecht, Amsterdam
Cappella Amsterdam & Orkest van de 18e Eeuw o.l.v. Daniël Reuss
Bach, Johannes Passion

31 maart
Amsterdam, Orgelpark
Consensus Vocalis o.l.v. Klaas Stok
Van Rossem – Via Crucis

6 t/m 17 maart
Stuttgart
SWR Vokalensemble o.l.v. Marcus Creed
Cd-productie

16, 17 & 19 februari
Amsterdam, Concertgebouw
Nederlands Kamerkoor & Koninklijk Concertgebouworkest o.l.v. Bernhard Haitink
Debussy, Nocturnes & Bruckner, Symfonie nr. 7 in E

11 februari
Amsterdam, Concertgebouw
Cappella Amsterdam & Nationaal Jeugdorkest o.l.v. Kevin John Edusei
Adams – Nixon in China

18 & 20 januari
Amsterdam (Muziekgebouw aan ’t IJ) & Utrecht (Pieterskerk)
Cappella Amsterdam o.l.v. Florian Benfer
Carte Blanche voor Florian Benfer

2016

24 december
Alkmaar, Grote Kerk
Kerstnachtdienst, Pieter van Dijk (orgel)

23 & 25 december
Amsterdam, Concertgebouw
Nederlands Kamerkoor & Koninklijk Concertgebouworkest o.l.v. Trevor Pinnock
J.S. Bach, Weihnachts Oratorium

17, 19, 20 & 21 december
Utrecht (TivoliVredenburg), Zwolle (Grote Kerk), Leiden (Stadsgehoorzaal), Rhenen (Cunerakerk)
Nieuw Nederlands Vocaal Ensemble & Nieuwe Philharmonie Utrecht o.l.v. Johannes Leertouwer
Händel, Messiah
Aanvang: 19.30u

1 & 2 december
Rotterdam, De Doelen
Laurens Collegium Rotterdam & Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Cristian Măcelaru
Mozart, Requiem
Aanvang: 20.15u

27 november
Stuttgart, Gaisburger Kirche
SWR Vokalensemble o.l.v. Marcus Creed
Advent concert

20 november
Rotterdam, Laurenskerk
Laurenscantorij o.l.v. Wiecher Mandemaker
Cantatedienst, Bach – Jesu, meine Freude

12 november
Rotterdam, Laurenskerk
Laurenscantorij o.l.v. Wiecher Mandemaker
Dupré – De Profundis, Bach – Jesu, meine Freude

30 oktober

Den Haag, Kloosterkerk
Residentie Bachensebles o.l.v. Jos Vermunt
Cantatedienst, BWV 139 ‘Wohl dem der sich auf seinen Gott’ (solo)
Aanvang: 10.30u

5, 6, 7, 9, 11, 14, 15, 16 oktober
Rotterdam, Heerlen, Eindhoven, Nijmegen, Amsterdam, Utrecht, Groningen, Den Haag
Cappella Amsterdam & Orkest van de 18e Eeuw o.l.v. Daniël Reuss
Missa Solemnis, Beethoven

23, 24, 25 & 28 september
Deventer, Enschede, Zutphen & Oldenzaal
Consensus Vocalis o.l.v. Klaas Stok
J.S. Bach, Hohe Messe

14 september
Rotterdam, Open Hof
300e Marktconcert met Willem Blonk (orgel) en Joost Willemze (harp)
werken van Händel, Reger

10 & 18 september
Amsterdam, Muziekgebouw aan ’t IJ & Leiden, Stadsgehoorzaal
Cappella Amsterdam o.l.v. Daniël Reuss
werken van Wolf, Brahms, Dusapin, Escaich, De Leeuw

20 augustus
Zutphen, Walburgiskerk
Orgelconcert, Geerten van de Wetering (orgel) en Elma Timmers (zang)
Aanvang: 13.00u

21 & 22 juli
Stuttgart, Liederhalle, Beethovensaal
SWR Vokalensemble & Radio-Sinfonieorkest Stuttgart o.l.v. Stéphane Denève
Berlioz, Roméo et Juliette

16 juli
Haarlem, Grote Kerk
Consensus Vocalis o.l.v. Klaas Stok
Werken van Manneke, Orff, begeleiding door Leo van Doeselaar, Jan Hage
Aanvang: n.t.b.

18 juni, 1, 2, 5, 8, 10 juli
Berlijn, Stuttgart, Koblenz, Mosbach, Mainz
SWR Vokalensemble o.l.v. Marcus Creed
Finnland! Werken van o.a. Sibelius, Rautavaara, Saariaho

5 juni
Wijk bij Duurstede, Grote Kerk
Orgelconcert, Jan Spijker (orgel) en Elma Timmers (zang)
Aanvang: 16.00u

5 mei
Zutphen, St. Janskerk & Hengelo, Kristalkerk
Consensus Vocalis & Parnassus Ensemble o.l.v. Klaas Stok
Bach, BWV 11 Himmelfahrtsoratorium (solo), BWV 50, BWV 191 (solo)
Aanvang: 16u (Zutphen) & 20.30u (Hengelo)

4 mei
Zutphen, Walburgiskerk
Consensus Vocalis & Parnassus Ensemble o.l.v. Klaas Stok
Duruflé, Requiem
Aanvang: 21u

13 & 15 april
Stuttgart, Frankfurt am Main
SWR Vokalensemble & Ensemble Modern o.l.v Marcus Creed
Werken van Hans Werner Henze

23 maart
Utrecht, TivoliVredenburg
Nederlands Kamerkoor & Holland Baroque Society o.l.v. Reinbert de Leeuw
J.S. Bach, Matthäus Passion
Aanvang: 19.00u

21 maart
Amsterdam, Nieuwe Kerk
Nederlands Kamerkoor & Holland Baroque Society o.l.v. Reinbert de Leeuw
J.S. Bach, Matthäus Passion
Aanvang: 19.30u

20 maart
Amsterdam, Nieuwe Kerk
Nederlands Kamerkoor & Holland Baroque Society o.l.v. Reinbert de Leeuw
J.S. Bach, Matthäus Passion
Aanvang: 19.30u

19 maart
Zaltbommel, Sint-Maartenskerk
J.S. Bach, Matthäus Passion o.l.v. Aart Bergwerff, solist
Aanvang: 19.30u

16 maart
Alkmaar, Grote of Sint Laurenskerk
Nederlands Kamerkoor & Holland Baroque Society o.l.v. Reinbert de Leeuw
J.S. Bach, Matthäus Passion
Aanvang: 19.30u

15 maart
Arnhem, Musis Sacrum
Nederlands Kamerkoor & Holland Baroque Society o.l.v. Reinbert de Leeuw
J.S. Bach, Matthäus Passion
Aanvang: 19.00u

12 maart
Amsterdam, Orgelpark
Consensus Vocalis o.l.v. Klaas Stok & Erwin Wiersinga (orgel)
Andries van Rossum, Via Crucis (première)
Aanvang: 20.15u

20 februari
Haarlem, De Philharmonie
Nederlands Kamerkoor & Nederlands Kamerorkest o.l.v. James MacMillan
J.S. Bach – Fürchte dich nicht BWV 228
Ludwig van Beethoven – Strijkkwartet op. 95 ‘Serioso’ arr. G. Mahler
James MacMillan – Seven last words from the cross Bach, Kodaly, Brahms
Aanvang: 20.15u

19 februari
Amsterdam, Muziekgebouw aan ’t IJ
Nederlands Kamerkoor & Nederlands Kamerorkest o.l.v. James MacMillan
J.S. Bach – Fürchte dich nicht BWV 228
Ludwig van Beethoven – Strijkkwartet op. 95 ‘Serioso’ arr. G. Mahler
James MacMillan – Seven last words from the cross Bach, Kodaly, Brahms
Aanvang: 20.15u

31 januari
Leiden, Hooglandse Kerk
William Byrd Vocaal Ensemble & Leids Barok Ensemble o.l.v. Nico van der Meel
Cantatedienst, BWV 14 ‘Wär Gott nicht mit uns diese Zeit’ (solo)
Aanvang: 19.00u

27 januari
Amsterdam, Muziekgebouw aan ’t IJ
Cappella Amsterdam o.l.v. Maria van Nieukerken
Elegieën van Maria
Aanvang:  20.15u

26 januari
Utrecht, Geertekerk
Cappella Amsterdam o.l.v. Maria van Nieukerken
Elegieën van Maria
Aanvang:  20.00u

24 januari
Leeuwarden, De Harmonie
Nederlands Kamerkoor o.l.v. Hartmut Haenchen
Bach, Kodaly, Brahms
Aanvang: 15u

23 januari
Den Haag, Nieuwe Kerk
Nederlands Kamerkoor o.l.v. Hartmut Haenchen
Bach, Kodaly, Brahms
Aanvang: 20.15u

22 januari
Amsterdam, Concertgebouw
Nederlands Kamerkoor o.l.v. Hartmut Haenchen
Bach, Kodaly, Brahms
Aanvang: 20.15u

21 januari
Utrecht, TivoliVredenburg
Nederlands Kamerkoor o.l.v. Hartmut Haenchen
Bach, Kodaly, Brahms
Aanvang: 20u

20 januari
Arnhem, Musis Sacrum
Nederlands Kamerkoor o.l.v. Hartmut Haenchen
Bach, Kodaly, Brahms
Aanvang: 20.15u

2015

24 december
Breda, Grote Kerk
Solist bij het kerstnachtdienst met Marijke van der Harst (sopraan) & Aart Bergwerff (orgel)
Aanvang: 21.00u

20 december
Roosendaal, Moeder Godskerk
Solist bij het kerstconcert van Vox Jubilans o.l.v. Gunita Kronberga
Aanvang: 15.00u

6 december
Rotterdam, De Doelen
Cappella Amsterdam & Orkest van de 18e Eeuw o.l.v. Daniël Reuss
Messiah, Händel
Aanvang: 20.15u

3 december
Madrid
Cappella Amsterdam & Orkest van de 18e Eeuw o.l.v. Daniël Reuss
Messiah, Händel
Aanvang: n.t.b.

2 december
Madrid
Cappella Amsterdam & Orkest van de 18e Eeuw o.l.v. Daniël Reuss
Messiah, Händel
Aanvang: n.t.b.

15 november
Breda, Lutherse Kerk
Aart Bergwerff (continuo), Saskia Otto, Wim Ruitenbeek (viool), Galahad Samon (altviool), David Petrovitsch (Cello), Raphael Schulte (fluit)
J.S. Bach, solocantates BWV 204 ‘Ich binin mir Vergnügt’ & 209 ‘Non sa che sia dolore’
Aanvang: 15.00u

25 oktober
Amsterdam, Concertgebouw
Nederlands Kamerkoor & Koninklijk Concertgebouworkest o.l.v. Daniel Harding
J.S. Bach, Cantate BWV 150 Nach dir, Herr, verlanget mich, Motet BWV 227 Jesu, meine Freude
Aanvang: 14.15u

23 oktober
Amsterdam, Concertgebouw
Nederlands Kamerkoor & Koninklijk Concertgebouworkest o.l.v. Daniel Harding
J.S. Bach, Cantate BWV 150 Nach dir, Herr, verlanget mich, Motet BWV 227 Jesu, meine Freude
Aanvang: 20.15u

30 september
Den Haag, Kloosterkerk
Jubileum pauzeconcert Kloosterkerk, concert met Geerten van de Wetering (orgel)
W.A. Mozart – Exsultate Jubilate
Aanvang: 12.45u

27 september
Amsterdam, Orgelpark
Studium Chorale o.l.v. Hans Leenders
Mozart Requiem
Aanvang: 14.15u

14 augustus
Antwerpen, St. Elisabethkapel
Orgelwandeling, concert met Geerten van de Wetering (orgel)
Werken van Rameau, Lully en Sacchini
Aanvang: 16.30u

26 juli
Breda, Grote Kerk
medewerking dienst, met Aart Bergwerff (orgel)
Aanvang: 11u

4 juli
Schermerhorn, Grote Kerk
Orgelfestival Holland, concert met Reitze Smits (orgel)
Werken van Rameau, Sacchini
Aanvang: 13.30

21 juni
Zuidscharwoude, Koogerkerk
Collegium Vocale Camerata o.l.v. Gerard Leeghwater
BWV 21 ‘Ich hätte viel Bekümmernis’, BWV 211 ‘Kaffecantate’, BWV 243 ‘Magnificat’ (solopartijen)
Aanvang: Cantatedienst 11.30u (BWV 21), Bach-dag: 13.30u

21 mei
Amsterdam, Muziekgebouw aan ’t IJ
Cappella Amsterdam o.l.v. Daniël Reuss
Ton de Leeuw in het frans
Aanvang: 20.15u

15 mei
Sint-Romboutskathedraal, Mechelen (België) i.h.k.v. TENSO Days Mechelen 2015
Cappella Amsterdam o.l.v. Daniël Reuss
Ton de Leeuw in het frans
Aanvang: 20.15u

2 mei
Dordrecht, Augustijnenkerk
Kamerkoor Ars Musica o.l.v. Patrick van der Linden
‘Bach aan het Woord’
Aanvang: 20.30u, inleidende workshop om 19.30u
zie www.kamerkoorarsmusica.nl

1 mei
Ede, Oude kerk
Kamerkoor Ars Musica o.l.v. Patrick van der Linden
‘Bach aan het Woord’
Aanvang: 20.30u, inleidende workshop om 19.30u
zie www.kamerkoorarsmusica.nl

25 april
Beek-Ubbergen, Sint-Bartholomaeuskerk
Cappella Amsterdam o.l.v. Daniël Reuss
Rachmaninov – Vespers
Aanvang: 20.00u

22 april
Amsterdam, Muziekgebouw aan ’t IJ
Cappella Amsterdam o.l.v. Daniël Reuss
Rachmaninov – Vespers
Aanvang: 20.15u

18 april
Leiden, Stadsgehoorzaal
Cappella Amsterdam o.l.v. Daniël Reuss
Rachmaninov – Vespers
Aanvang: 20.15u

17 april
Utrecht, TivoliVredenburg
Cappella Amsterdam o.l.v. Daniël Reuss
Rachmaninov – Vespers
Aanvang: 20.00u

10 april
Kościół św. Jana, Gdansk (Polen) – Festiwal Muzyki Gdansk
Cappella Amsterdam & Orkest van de 18e Eeuw o.l.v. Daniel Reuss. Solisten: Zie 25 maart
Bach – Matthäus Passion
Aanvang: 19.00u

3 april
Rotterdam, De Doelen
Cappella Amsterdam
Bach – Matthäus Passion
Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Jan Willem de Vriend. Solisten: Werner Güra tenor (evangelist), Florian Boesch (Christus), Johannette Zomer (s), Birgit Remmert (a), Stephan Rügamer (t), Thomas Oliemans (b)
Aanvang: 19.30u

2 april
Rotterdam, De Doelen
Cappella Amsterdam
Bach – Matthäus Passion
Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Jan Willem de Vriend. Solisten: Werner Güra tenor (evangelist), Florian Boesch (Christus), Johannette Zomer (s), Birgit Remmert (a), Stephan Rügamer (t), Thomas Oliemans (b)
Aanvang: 19.30u

1 april
Rotterdam, De Doelen
Cappella Amsterdam
Bach – Matthäus Passion
Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Jan Willem de Vriend. Solisten: Werner Güra tenor (evangelist), Florian Boesch (Christus), Johannette Zomer (s), Birgit Remmert (a), Stephan Rügamer (t), Thomas Oliemans (b)
Aanvang: 19.30u

31 maart
Breda, Grote of Onze Lieve Vrouw Kerk
Cappella Amsterdam & Orkest van de 18e Eeuw o.l.v. Daniel Reuss. Solisten: Zie 25 maart
Bach – Matthäus Passion
Aanvang: 19.00u

30 maart
Amsterdam, Muziekgebouw aan ’t IJ
Cappella Amsterdam & Orkest van de 18e Eeuw o.l.v. Daniel Reuss. Solisten: Zie 25 maart
Bach – Matthäus Passion
Aanvang: 19.30u

29 maart
Laren, Basiliek
Cappella Amsterdam & Orkest van de 18e Eeuw o.l.v. Daniel Reuss. Solisten: Zie 25 maart
Bach – Matthäus Passion
Aanvang: 15.00u

28 maart
Lochem, Grote Kerk
Cappella Amsterdam & Orkest van de 18e Eeuw o.l.v. Daniel Reuss. Solisten: Zie 25 maart
Bach – Matthäus Passion
Aanvang: 19.30u

27 maart
Kampen, Bovenkerk
Cappella Amsterdam & Orkest van de 18e Eeuw o.l.v. Daniel Reuss. Solisten: Zie 25 maart
Bach – Matthäus Passion
Aanvang: 19.30u

25 maart
Utrecht, TivoliVredenburg
Cappella Amsterdam
Bach – Matthäus Passion
Orkest van de 18e Eeuw o.l.v. Daniël Reuss. Solisten: Rupert Charlesworth (evangelist), Henk Neven (Christus), Sophie Klussmann (s), Franz Vizthum (a), Fabio Trümpy (t), Mattijs van de Woerd (b)
Aanvang: 19.30u

28 februari
Rotterdam, De Doelen
Rotterdam Symphony Chorus o.l.v. Wiecher Mandemaker
‘Amerikaanse Toestanden’, a capella-werken van Bernstein, Adams, Barber, Whitacre e.a.
Doelenkwartet, Hayo Boerema (orgel), Lavinia Meijer (harp), ARnold Marinissen (slagwerk), James Oesi (contrabas)
Aanvang: 20.15u

1 januari
Amsterdam, Concertgebouw
Nederlands Blazers Ensemble i.s.m. Consensus Vocalis
Nieuwjaarsconcert, zie Nederlands Blazers Ensemble
Aanvang: 14.00u

2014

31 december
Amsterdam, Concertgebouw
Nederlands Blazers Ensemble i.s.m. Consensus Vocalis
Nieuwjaarsconcert, zie Nederlands Blazers Ensemble
Aanvang: 15.00u

26 december
Arnhem, Musis Sacrum
Zie 19 december
Aanvang: 14.15u

22 december
Doetinchem, Amphion
Zie 19 december
Aanvang: 20.00u

21 december
Apeldoorn, Orpeus
Zie 19 december
Aanvang: 20.00u

20 december
Arnhem, Musis Sacrum
Zie 19 december
Aanvang: 20.15u

19 december
Nijmegen, De Vereeniging
Rotterdam Symphony Chorus
Beethoven, 9e symfonie
Gelders Orkest o.l.v. Antonello Manacorda. Solisten: Lisa Larsson (sopraan), Cécile van de Sant (alt), Daniël Norman (tenor), Andrew Foster-Williams (bas)
Aanvang: 20.15u

14 december
Valkenburg
Studium Chorale o.l.v. Hans Leenders
Kerstprogramma, zie Studium Chorale
Aanvang: 15.00u

13 december
Thorn
Studium Chorale o.l.v. Hans Leenders
Kerstprogramma, zie Studium Chorale
Aanvang: 20.00u

12 december
Valkenburg
Studium Chorale o.l.v. Hans Leenders
Kerstprogramma, zie Studium Chorale
Aanvang: 20.00u

11 december
Den Haag, Lutherse Kerk
Kerstconcert t.b.v. restauratie kerkgebouw
met Aart Bergwerff, orgel
Aanvang: 20.00u

18 november
De Haag, Ridderzaal
Rotterdam Symphony Chorus
Uitreiking Children’s Peace Price

5 november
Antwerpen, De Singel
Zie 2 november
Solisten: Carolyn Sampson (sopraan), Anna Stephany (mezzosopraan ), Thomas Walker (tenor), Roderick Williams (bariton)
Aanvang: 20.15u

4 november
Rotterdam, De Doelen
Zie 2 november
Solisten: Carolyn Sampson (sopraan), Anna Stephany (mezzosopraan ), Thomas Walker (tenor), Roderick Williams (bariton)
Aanvang: 20.15u

3 november
Amsterdam, Concertgebouw
Zie 2 november
Solisten: Carolyn Sampson (sopraan), Anna Stephany (mezzosopraan ), Thomas Walker (tenor), Roderick Williams (bariton)
Aanvang: 20.15u

2 november
Lochem, Grote Kerk
Cappella Amsterdam
Mozart – Requiem in d KV 626 & Pärt – Kanon Pokajanen nr. 6 & 9
Amsterdam Sinfonietta o.l.v. Daniel Reuss. Solisten: Ilse Eerens (s), Anna Stephany (mezzo ), Thomas Walker (t), Matthijs van de Woerd (b)
Aanvang: 15.00u

21 september
Nijmegen, Stevenskerk
Zie 20 september
Aanvang: 20.30u
Aanvang: 20.30u

20 september
Arnhem, Eusebiuskerk
Laurens Collegium Rotterdam
Britten, War Requiem
Gelders Orkest o.l.v. Antonello Manacorda. Solisten: Christianne Libor (sopraan), Jeremy Ovenden (tenor), Thomas Oliemans (bariton)
m.m.v. Nationaal Kinderkoor, Consensus Vocalis

22 juni
Amsterdam, Westergasfabriek (Gashouder)
Zie 21 juni
Aanvang: 20.15u

21 juni
Amsterdam, Westergasfabriek (Gashouder)
Cappella Amsterdam
Holland Festival: Nono 360°, werken van Luigi Nono
SWR Orchester, Schola Heidelberg o.l.v. Ingo Metzmacher i.s.m. Experimentalstudio
Aanvang: 20.15u

30 mei
Rotterdam, De Doelen
Rotterdam Symphony Chorus
Vaughan Williams, A Sea Symphony
Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. James Gaffigan. Solisten: Rebecca Evans (sopraan), Mark Stone (bariton)
Aanvang: 20.15u

7 mei
Leiden, Academiegebouw
Concert met Geerten van de Wetering – orgel
Aanvang: 13.00u

18 april
Rotterdam, De Doelen
Laurens Collegium Rotterdam
Zie 17 april
Aanvang: 20.15u

17 april
Rotterdam, De Doelen
Laurens Collegium Rotterdam
Bach, Johannes Passion
Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Jan Willem de Vriend. Solisten: Martina Rüping (sopraan), Helena Rasker (alt), James Gilchrist (tenor), Andrew Staples (tenor), Thomas Oliemans (bariton), Geert Smits (bas)
Aanvang: 20.15u

13 april
Heiloo, Witte Kerkje
Bach, Johannes Passion – solist
Aanvang: 15.00u

12 april
Zuid-Scharwoude, Koogerkerk
Bach, Johannes Passion – solist
Aanvang: 20.15u

7 april
Oldenzaal, St. Plechelmusbasiliek
Consensus Vocalis
Bach, Matthäus Passion, versie Mendelssohn-Bartholdy
Nederlands Symfonieorkest o.l.v. Jan Willem de Vriend. Solisten: Jörg Dürmüller (evangelist), Judith van Wanroij (sopraan) Helena Rasker (alt), Maarten Koningsberger (bas), Marcos Fink (Christus)
Aanvang: 19.30u

4 april
Enschede, Muziekcentrum
Consensus Vocalis
Bach, Matthäus Passion, versie Mendelssohn-Bartholdy
Nederlands Symfonieorkest o.l.v. Jan Willem de Vriend. Solisten: Jörg Dürmüller (evangelist), Judith van Wanroij (sopraan) Helena Rasker (alt), Maarten Koningsberger (bas), Marcos Fink (Christus)
Aanvang: 20.00u

3 april
Zwolle, De Spiegel
Consensus Vocalis
Bach, Matthäus Passion, versie Mendelssohn-Bartholdy
Nederlands Symfonieorkest o.l.v. Jan Willem de Vriend. Solisten: Jörg Dürmüller (evangelist), Judith van Wanroij (sopraan) Helena Rasker (alt), Maarten Koningsberger (bas), Marcos Fink (Christus)
Aanvang: 20.15u

2 april
Den Haag, Kloosterkerk
Concert met Geerten van de Wetering – orgel
Aanvang: 12.45u

28 maart
Rotterdam, De Doelen
Laurens Collegium Rotterdam
Gustav Holst: The Planets (zonder film)
Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Alexander Shelley
Aanvang: 20.15u

27 maart
Rotterdam, De Doelen
Laurens Collegium Rotterdam
Gustav Holst: The Planets – an HD Odyssey (met NASA filmbeelden)
Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Alexander Shelley
Aanvang: 20.15u

2 maart
Rotterdam, Laurenskerk
Meesters en Gezellen o.l.v. Kaspars Putniņš
Werken van Palestrina, Pizzetti, Mendelssohn, Bruckner, Xenakis, Vasks en Ābols
Zie ook www.tettix.nl

1 maart
Utrecht, Geertekerk
Zie 20 februari

28 februari
Den Haag, Schönbergzaal, Koninklijk Conservatorium
Zie 20 februari

27 februari
Amsterdam, Orgelpark
Zie 20 februari

23 februari
Eindhoven, Frits Philipszaal (kleine zaal)
Zie 20 februari

22 februari
Nijmegen, St. Stevenskerk
Zie 20 februari

21 februari
Dalfsen, Grote Kerk
Zie 20 februari

20 februari
Amsterdam, Bernard Haitinkzaal, Conservatorium van Amsterdam(try out)
Meesters en Gezellen o.l.v. Kaspars Putniņš
Werken van Palestrina, Pizzetti, Mendelssohn, Bruckner, Xenakis, Vasks en Ābols
Zie ook www.tettix.nl

9 februari
Utrecht, Blauwkapel
Solist bij Kamerkoor 4 bij 4 o.l.v. Gerrit Maas
Werken van o.a. Vaughan Williams, Britten en Händel
Aanvang 14.30u 
Zie ook www.kamerkoor-4bij4.nl

 

2013

22 december
Den Haag, Dr. Anton Philipszaal
Zie 21 december
Aanvang: 14.15u

21 december
Rotterdam, De Doelen
Laurens Collegium Rotterdam
Haydn, The Creation
Residentie Orkest o.l.v. Jan-Willem de Vriend. Solisten: Claron McFadden, Marcel Beekman, Maarten Koningsberger
Aanvang: 19.30u

24 november
Hoorn, Oosterkerk
Elias – Felix Mendelssohn-Bartholdy
Soli Deo Gloria, Hoorn
Aanvang: 14.30u

20 t/m 30 november
De Nederlandse Opera
Talent Development Program
Workshop contemporain repertoire

9 november
Amsterdam, Oude Lutherse Kerk
Pieter van Dijk – orgel
Symposium ter ere van het 425-jarig bestaan van de Oude Lutherse Kerk

8 november
Gouda, Sint Janskerk
Zie 1 november

1 november
Dordrecht, Augustijnenkerk
Kamerkoor Ars Musica o.l.v. Patrick van der Linden
‘Bach aan het Woord’
Aanvang: 20.30u, inleiding om 19.30u
zie www.kamerkoorarsmusica.nl

18 augustus
Breda, Grote Kerk
Aart Bergwerff – orgel
Aanvang: 10.30u

3 augustus
Geertruidenberg, Geerstruidskerk
Concert met Hugo van Veen – orgel
Aanvang 14.30u

27 juli
Zomeravondconcert Enkhuizen, Zuiderkerk
Met Jan Spijker – orgel
Aanvang: 20.00u

17 mei
Den Haag, Lutherse Kerk
Concert met Aart Bergwerff – orgel
Aanvang: 17.00u

24 april
Leiden, Academiegebouw Universiteit Leiden
Concert met Geerten van de Wetering – orgel
Aanvang: 13.00u

7 april
Utrecht, Geertekerk
Cantate ‘Der Himmel lacht’ BWV 31
Utrechtse Bachcantatediensten
Aanvang: 19.30u

3 april
Den Haag, Kloosterkerk
Concert met Geerten van de Wetering – orgel
Werken van Diepenbrock, Poulenc, Honegger en Ligeti
Aanvang: 12.45u

31 januari
Enschede, Muziekcentrum
Schubert – Suleika I & II
Masterrecital Roele Kok – Piano